Porovnat nemovitosti

Kde hledat nemovitost

Kde hledat nemovitost

 

Kde hledat nemovitost. Tento článek jsem se rozhodl napsat po tom, co mi neustále lidi píšou, zdali nevím o nějakém bytu 2+1 tady, nebo o stavebním pozemku tam, atd. atd. Bohužel, nebo bohudík, nemám žadnou nemovitost schovanou v šuplíku, která je přímo pro vás ideální.

Všechny nemovitosti co se k makléřům dostanou, jdou hezky rychle do světa, protože úkolem realitních makléře je nemovitost prodat, ideálně prodat rychle, za to i konec konců makléři náleží provizi. Je tedy dost nepravděpodobné, že bude nemovitost před světem schovávat. Ano, existují vyjímky, kdy majetek prodává například známá osobnost a nechce, aby o tom veřejnost věděla. Pak je ale na šikovnosti makléře dostat takovou nemovitost mezi své kontakty a její prodej zajistit. Podobné to může být s majetky firem, které si nepřejí veřejný prodej, aby si o nich zákazníci, věřitelé a všichni ostatní nemysleli, že se dostává do problému a tak se zbavuje majetku. Těchto případů je ale opravdu naprosté minimum a proto je pojďme vypustit.

Takže kde hledat nemovitost?

 

1 Sreality.cz

intuitivním prvním místem, kde hledat nemovitost, jsou realitní servery včele s Sreality.cz, které všem ostatním realitním serverům jednoznačně kralují. Existují ovšem i vyjímečně nemovitosti, které se na Sreality.cz dostat nemusí a proto neváhejte sledovat i další inzertní servery, jako jsou reality.idnes.cz, českéreality.cz nebo eurobydleni.cz.

2 Bazoš

král veřejných inzertních serverů bazos.cz si i přes svůj zastaralý vzhled udržuje obrovskou oblibu u veřejnosti, a stejně jako tam můžete prodat cokoliv vás napadne, včetně zvířat, jídla, apod. tak samozřejmě také nemovitosti. Na Bazoši totiž velmi často prodávají samoprodejci, kteří nemohou vkládat nemovitosti na výše zmíněné inzertní servery a proto zde najdete hromadu dalších zajímavých nemovitostí, které jste na Srealitách neviděli. Podobně funguje také Sbazar.cz, kam může vkládat inzeráty kdokoliv, proto i tam nezopomínejte občas mrknout.

3 Bezrealitky

Další oblíbený server pro samoprodejce nemovitostí je Bezrealitky.cz, který se mezi lidi dostal velmi agresivní marketingovou strategií. I zde tedy můžete najít nemovitosti, které jste doposud nikde jinde neobjevili.

4 Facebook

Není neobvyklé, že lidé zveřejní svou nemovitost prvně na sociální sítě. Nejčastěji tomu tak je u mladší generace, nechce se jim trápit s inzercí a tak vyhodí pár fotek s cenovkou jednoduše na Facebook a poprosí o sdílení své přátele. Velmi dobře toto funguje u pronájmů, kdy spousta pronajímatelů své nemovitosti obsazují vyloženě pouze z Facebooku. Pokud tedy hledáte pronájem, určitě sledujte i Facebook a dejte vědět mezi své přátele aby vám případně nasdíleli nabídky, které případně nabízejí jejich přítelé.

5 Facebookové skupiny

Facebookové skupiny jsou stále oblíbenější. Vznikají z různých důvodů a s různými cíli, ovšem velmi často vznikají i inzertní skupiny nebo přímo skupiny na prodej a nákup nemovitostí, jako například naše skupina pro Orlickoústecko (https://www.facebook.com/groups/426125271056421/). Doporučuji vám se tedy podívat na Facebooku a vyhledat podobné skupiny ve vaší oblasti, určitě minimálně jednu najdete, jednoduše se staňte členy a sledujte všechny nové inzeráty. Občas je to pruda, ale nemovitost vám neuteče.

6 Realitní makléř

Určitě je dobré dát také vědět realitním makléřům ve vaší lokalitě. Jednoduše jim napíšete, nebo zavoláte, co hledáte a pokud se jim něco takového dostane do nabídky, ať vás ihned kontaktují. Makléři to pak může ušetřří čas i peníze, když může nemovitost nabídnou rovnou někomu ze své databáze poptávajících a vy jste také spokojeni, protože vám nemovitost nemůže nikdo vyfouknout.

7 Choďte na procházky

Poslední, ale nejzábavnější, možností, kde hledat nemovitost, jsou procházky. Nejen, že pohyb na vzduchu je zdraví, může vám ale také pomoct najít váš budoucí domov. Jednoduše choďte po okolí, dívejte se kolem sebe, všímejte si neobydlených nemovitostí. Dlouho neposekaná tráva, neodhrabaný sníh, rozbitá okna, to všechno mohou být známky toho, že nemovitost není obývána. Je tedy dost možné že současný majitel nemovitost zdědil a pravděpodobně na ní nemá čas. Není pak nic jednoduššího než mrknou na katastr nemovitostí, najít majitele nemovitosti a poslat mu třeba dopis.

 

Nyní už víte, kde hledat nemovitost. Pokud chcete abych si vás zařadil do své databáze poptávajících, tak mi neváhejte napsat. Už mi ale prosím nepište, jestli nevím o nějaké nemovitosti, která není na trhu, opravdu o takové nemovitosti nevím 🙂

 

Další zajímavé články si můžete přečíst na mém blogu

Pokud vám ale vyhovuje spíš video, mrkněte na můj YouTube kanál a neváhejte mě odebírat.

Jestli vás nemovitosti zajímají tak mě určitě sledujte také na Facebooku – David Stašek – Realiťák

 

 

img

David Stašek

Moderní realiťák

Poslední článek

Prodej nemovitosti bez realitky, nebo s realitkou?

https://www.youtube.com/watch?v=toWAaT5Ulss   Bez realitky nebo...

Pokračovat ve čtení
David Stašek
Napsal David Stašek

Jak poznám stavební pozemek?

Máte vyhlídnutý, nebo vlastníte hezký pozemek, na kterém byste si chtěli postavit svůj...

Pokračovat ve čtení
David Stašek
Napsal David Stašek

Nízkoenergetický, pasivní, nulový nebo aktivní dům, jaký je mezi nimi rozdíl?

Pokud se zajímáte o stavbu domu nebo o koupi novostavby, na tyto výrazy určitě vždy...

Pokračovat ve čtení
David Stašek
Napsal David Stašek

Připojit se k diskuzi

Centrum nastavení ochrany osobních údajů

Necessary

Advertising

Analytics

Other