Porovnat nemovitosti

Podepsat smlouvu pouze s jednou, nebo s více realitkami?

 

Výhradně nebo nevýhradně?

 

Je lepší spolupracovat pouze s jedním makléřem nebo s několika?

 

Určitě si říkáte, že víc makléřů znamená větší dosah a tedy i víc zájemců. Jak jsem ovšem zmínil v předchozím článku, makléř do nemovitosti neinvestuje pouze svůj čas, ale také nemálo peněz. Platí si profesionálního fotografa, tvůrce videí, inzerci nejen v inzertních serverech, ale také na sociálních sítích, nebo v PPC systémech. Díky tomu všemu je samozřejmě schopný nemovitost prodat a to mnohdy i rychleji a za více peněz.

 

Tohle všechno si ovšem makléř může dovolit pouze tehdy, má-li jistotu, že nemovitost prodává pouze on sám, tedy výhradně, a za prodej obdrží smluvenou provizi. Ve chvíli, kdy tuto jistotu nemá, nebude určitě do zakázky investovat tolik, nejspíš vlastně vůbec nic. Nejistota, jestli to neprodá někdo jiný, nebo jestli ho zájemci neobejdou, protože to nemá smluvně ošetřené, je jednoduše tak vysoká, že nebudete plýtvat penězi.

 

No a velice podobně budou přemýšlet všichni makléři, kteří pracují na stejné zakázce, výsledkem tak bude naprosto minimální péče od každého a tudíž i minimální dosah a málo zájemců.

 

Praxe

V praxi se pak tedy stává, že kvalitní makléř (kterého byste právě měli chtít), od takové zakázky upustí a radši se bude věnovat jiným, kde může svou kvalitu doručit a být za ni náležitě oceněn.

 

Dalším problémem, u nabídky, která je ve více realitních kancelářích, je ten, že makléři často udávají rozdílné informace. Jeden změří nemovitost jinak než druhý, další si udělá PENB a další nikoliv. Jeden udává velikost zahrady včetně zastavené plochy domu, druhý bez, apod. Výsledkem pak je několik stejný inzerátů nad sebou s naprosto rozdílnými údaji. To na důvěře nemovitosti rozhodně nepřidá.

 

Samotná existence několika inzerátů jedné nemovitost nebudí zcela důvěru. Potencionální zájemce se může ptát, co je s tou nemovitostí za problém, když se ji musí snažit prodat tolik makléřů.

 

Jak to pak probíhá v praxi? Dám všem makléřům klíče od domu? Nebo mi bude každá zvlášt volat se stejným zájemcem? Dozví se pak všichni makléři, když nemovitost prodám nebo mi nadále budou volat.

 

Když si to shrneme, nevýhradní spolupráce se nevyplatí hlavně prodávajícímu.

 

Chcete pomoct? Kontaktujte mě.

img

David Stašek

Moderní realiťák

Poslední článek

Jak správně stanovit cenu nemovitosti?

https://www.youtube.com/watch?v=6qP_-RXSkqY   Jak stanovit cenu...

Pokračovat ve čtení
David Stašek
Napsal David Stašek

Prodej nemovitosti bez realitky, nebo s realitkou?

https://www.youtube.com/watch?v=toWAaT5Ulss   Bez realitky nebo...

Pokračovat ve čtení
David Stašek
Napsal David Stašek

Jak nafotit nemovitost a připravit ji k prodeji

https://www.youtube.com/watch?v=VB6NwBTjxEY   Jak nafotit nemovitost   Všichni...

Pokračovat ve čtení
David Stašek
Napsal David Stašek

Připojit se k diskuzi

Centrum nastavení ochrany osobních údajů

Necessary

Advertising

Analytics

Other