Porovnat nemovitosti

Jak správně stanovit cenu nemovitosti?

Jak správně stanovit cenu nemovitosti?

 

Jak stanovit cenu nemovitosti

 

Správné stanovení ceny nemovitosti je základním tématem. Pokud totiž od začátku nastavím cenu nemovitosti špatně, můžu přijít o hodně peněz, pokud ji dám příliš nízkou, nebo naopak můj inzerát bude viset měsíce na internetu bez jediné reakce, jelikož mám jednoduše cenu příliš vysokou. Takže jak stanovit tu správnou cenu nemovitosti?

 

Optimální je tedy najít takovou cenu, při které nemovitost prodám v rozumném čase a přitom za slušné peníze.

 

Srovnání

První možností a zároveň takovou nejintuitivnější je, že se podívám, co se kde inzeruje. Mrknu na Sreality, zvolím si svou lokalitu a hledám nemovitosti, které odpovídají té mojí. Dejte si pozor na extrémy, nemovitosti za vysoké ceny vám budou možná lahodit, jelikož vás napadne, že to je i cena vaší nemovitosti, pravda ale je, že takové nemovitosti na inzerci hnijí řadu měsíců bez výsledku, takže cena stejně musí jít dolů. Naopak nemovitosti za nízkou cenu jsou hned pryč, což je také škoda.

 

Pokud nenajdete podobnou nemovitost, nebojte se aplikovat cenu za metr čtvereční. Pokud například máte byt 3+1, ale žádný takový v okolí není, tak se mrkněte na byty 2+1 nebo 4+1 a cenu za metr čtvereční aplikujte na svůj byt.

 

Cenové mapy

Další možností jsou tak zvané cenové mapy. Na interneru, jich je spousta. Ty my ukážou přehled nejen prodávaných nemovitostí, ale také prodaných. Tím, že jsou napojené i na katastr nemovitostí, tak mají přehled o tom, za kolik se skutečně nemovitosti prodali. Opět si v nich musím zvolit konkrétní lokalitu, druh nemovitosti, dispozici apod. a dostanu pak výsledke, se kterým mohu ještě nadále pracovat (Například si zvolým větší radius lokality apod.).

 

Realitní makléř

Třetí možností je realitní makléř. Dobrý makléř vaši lokalitu zná, a ví, za kolik se zde nemovitosti prodávají. Navíc disponuje databází poptávajících, kteří čekají na nové nemovitosti a makléř jim tu vaši může rovnou nabídnout za relevantní cenu.

 

Chcete pomoct? Kontaktujte mě.

img

David Stašek

Moderní realiťák

Poslední článek

Prodej nemovitosti bez realitky, nebo s realitkou?

https://www.youtube.com/watch?v=toWAaT5Ulss   Bez realitky nebo...

Pokračovat ve čtení
David Stašek
Napsal David Stašek

Podepsat smlouvu pouze s jednou, nebo s více realitkami?

https://www.youtube.com/watch?v=hdxEYftFooQ   Výhradně nebo nevýhradně?   Je...

Pokračovat ve čtení
David Stašek
Napsal David Stašek

Jak nafotit nemovitost a připravit ji k prodeji

https://www.youtube.com/watch?v=VB6NwBTjxEY   Jak nafotit nemovitost   Všichni...

Pokračovat ve čtení
David Stašek
Napsal David Stašek

Připojit se k diskuzi

Centrum nastavení ochrany osobních údajů

Necessary

Advertising

Analytics

Other