Česká Třebová

Ústí nad Orlicí, Litomyšl, Svitavy, Lanškroun

+420 777 645 070

stasek@hestiagroup.cz

Porovnat nemovitosti

Provize RK za prodej nemovitosti.

Provize RK za prodej nemovitosti.

Určitě víte, co to je?

Pro jakékoli služby ve svém obecném slova smyslu dnes platí jistá společná pravidla, jako například, že levnější neznamená lepší. Ve spoustě oborů služeb je tento fakt všeobecně chápán, například v ubytovacích službách. Nikdo nikdy nebude očekávat, že v nejlevnější studentské ubytovně dostane obdobný servis, jako v pětihvězdičkovém hotelu. V realitách toto pravidlo zjevně neplatí. V nespočtu případů využití realitní kanceláře si klienti vybírají na základě nejnižší provize rk (studentská ubytovna), ale poté si stěžují, že neobdrželi solidní realitní servis a dostatečnou péči (pětihvězdičkový hotel), a to pak vrhá špatné světlo na všechny realitní kanceláře, jako takové. Jak se tedy může klient podobným zkušenostem vyvarovat? Stejně jako při výběru ubytování na dovolené – je třeba si zjistit, co vše je obsaženo v ceně.

Prodej nemovitosti je složitý, zdlouhavý proces a kdo tvrdí, že ne, si lže do kapsy. Rozhodně doporučuji využít služeb profesionálů, ale zároveň je nutné se přesvědčit, zda svou nemovitost opravdu svěřujete profesionálovi. Přesvědčte se nejen o tom, co platíte ve své provizi, ale také o tom, jak zhruba vypadá základní postup prodeje u dané realitní kanceláře.

Co by tedy měla taková provize realitních kanceláří obsahovat?  

Realitní kancelář nemá za úkol pouze sehnat Vám kupce (i když ani to není vždy jednoduché), ale poskytnout Vám celou škálu dalších služeb od smluvní dokumentace, přes homestaging a kvalitní propagaci, organizaci prohlídek až po nutné legislativní procesy. Zároveň si ve své provizi platíte za odborný dohled Vašeho osobního makléře nad celým procesem od A do Z, jinými slovy od Vaší první nezávazné schůzky až po předání klíčů novému majiteli. To nejen z důvodu, aby se klient cítil bezpečně v rukou daného makléře, ale také aby byl schopen řešit nenadálé právní či jiné situace, které vznikají prakticky u každého prodeje a pro které je potřeba jistá odbornost a zkušenosti v oboru, mají-li dopadnout v klientův prospěch. Podrobný rozpis služeb, obsažených v provizi, najdete na mém webu v sekci “služby”

Co je krásné na solidních realitních službách?

Že při odborném prodeji nemovitosti sice zaplatí klient provizi za prodej, ale uskutečněný prodej zpravidla bývá za vyšší částku, než když se o prodej pokouší soukromá osoba. Díky zkušenostem, vedeným poptávkám a znalosti realitního trhu Vám dokážeme říct, kdy a komu Vaši nemovitost prodat, tak aby byli všichni spokojeni, zatímco při prodeji po soukromé ose, kdy bývá zpravidla podceněna inzerce, jelikož se jedná o poměrně drahý špás, je prodejce rád, že narazí aspoň na nějakého potenciálního kupce, který často vysmlouvá o mnoho nižší částku.

Tak co, zkusíme to? Napište mi

img

David Stašek

Moderní realiťák

Poslední článek

Prodej nemovitosti bez realitky, nebo s realitkou?

Nebudu vám říkat, že je nemožné prodat nemovitost bez realitky, to je blbost, samozřejmě...

Pokračovat ve čtení
David Stašek
Napsal David Stašek

Doporučte nemovitost k prodeji a získejte 10.000 Kč

Víte o někom z vašeho okolí, kdo přemýšlí o prodeji nemovitosti, nebo o něj již...

Pokračovat ve čtení
David Stašek
Napsal David Stašek

Připojit se k diskuzi

Centrum nastavení ochrany osobních údajů

Necessary

Advertising

Analytics

Other